Stezka v oblacích

Stezku v oblacích najdete v horním areálu Sněžník u výstupní stanice sedačkové lanovky Sněžník. Vydejte se na Stezku v oblacích lanovkou nebo si vyberte jednu z 5 různých tras a vyrazte do oblak pěšky, na kole nebo třeba na skialpech.


Visutý most přes údolí na Dolní Moravě

Unikátní 721 metrů dlouhý a 95 metrů vysoký most vede od chaty Slaměnka nedaleko Stezky v oblacích přes údolí až k úbočí kopce Chlum. Dostal jméno Sky Bridge 721 (číslovka naznačuje, kolik metrů lávka měří). Nastoupíte na ní v nadmořské výšce 1125 metrů a vystoupáte o deset metrů výš. Most je jedinečným technickým projektem na území České republiky. Těm, kdo po mostu přejdou údolí se na druhé straně otevírá jedinečná příležitost, jak poznat zdejší přírodu a kus zajímavé historie. Ve spolupráci s Lesy ČR, CHKO, Destinační společností Králický Sněžník a Muzeem československého opevnění 1935-38, vznikla v Horském resortu Dolní Morava originální a naučná stezka „Most času“ s prvky rozšířené reality. Jedinečně zpracovaná hra s 10 naučnými panely se dotýká témat ochrany přírody,  historie pohraničí z Dolní Moravy na pozadí událostí naší republiky od roku 1935 až do současnosti. Visutý most v Dolní Moravě se objevil mezi nejlepšími místy světa roku 2022 podle amerického časopisu Time.  Zdroj: https://www.kudyznudy.cz/aktivity/visuty-most-pres-udoli-na-dolni-morave-otevreni-na


Dolní Morava na Kolech

Dolní Morava je rájem cyklistů. Terény pro cykloturistiku jsou tu velmi rozmanité a svou oblíbenou trasu si najde každý bez rozdílu věku a fyzické kondice. Na našich apartmánech máme pro Vás plno návrh cyklistických tras okolí.


Ski areál Dolní Morava

Zařízněte se do více než 10 kilometrů sjezdovek všech úrovní pokročilosti. Okusíte tu ostřejší sportovní profily, nadstandardně široké pláně, pohodové rodinné tratě, nejvýše položenou sjezdovku Slamník s naprosto dechberoucím výhledem i jednu z nejprudších černých sjezdovek v Česku. Dolní Morava vám díky vzájemné propojenosti sjezdovek všech úrovní nabídne jedny z nejdelších sjezdů v České republice i nekončící zábavu ve FUN zóně s nezaměnitelnou crossovou tratí, snowparkem nebo fun trailem s mnoha klopenkami a tunely. 8 sjezdovek všech stupňů obtížnosti, 5 mamutích sjezdů v délce 2 - 3 km na jeden zátah, 10,4 km plně zasněžovaných sjezdovek, 2 čtyřsedačkové lanovky (Sněžník a U Slona), 2 vleky kotva (Ondráš a Kamila), 1 vlek poma (Slamník), dětský skipark Amálka.


Dělostřelecká tvrz Hůrka

Je jednou z pěti stavebně dokončených tvrzí v České republice budovaných v rámci československého opevnění proti Německu. Nachází se v severozápadním výběžku Hanušovické vrchoviny v masívu vrchu Výšina na severovýchodním okraji města Králíky. Je přístupná veřejnosti jako muzeum.


Hora Matky Boží Hedeč

Klášterní kostel Nanebevzetí Panny Marie byl postaven v letech 1695 - 1700. V roce dokončení byl do kostela přinesen milostný obraz P. Marie Sněžné (podle originálu z římského chrámu Santa Maria Maggiore, o němž se věřilo, že ji namaloval evangelista svatý Lukáš), který se stal srdcem poutního místa, a Lysá hora dostala nové jméno – Hora Matky Boží. V noci ze 7. na 8. srpna 1846 udeřil do kostela blesk a ten vyhořel. Milostný obraz zachránil P. Bernard s nasazením vlastního života, ale výzdoba poutního kostela z velké části vzala zasvé. Kostel byl po požáru vybaven hodnotným pseudorenesančním mobiliářem z let 1883-1907. Úpravu celého interiéru kostela provedla firma Ferdinanda Stuflessera ze St.Ulrich - Grödental v jižním Tyrolsku. Sochy a oltáře jsou vyřezávány z limbového dřeva.


Golf club Dobrouč

Rodinné a idylické prostředí podhůří Orlických hor. Na to se mohou těšit golfisté, kteří vyrazí na nově otevřené hřiště Golf Dobrouč. Slavnostní zahájení provozu se uskutečnilo ve čtvrtek 18. června 2021. Do vybudování nové osmnáctky v obci Dolní Dobrouč v Pardubickém kraji se pustil Petr Kolář s rodinou a právě domácká atmosféra by měla lákat hráče a hráčky, kteří budou chtít objevovat další krásné tuzemské hřiště.


Ruční papírny - Velké Losiny

Ležící severně od města Šumperka v malebném údolí řeky Desné jsou jedním z nejnavštěvovanějších míst jesenického podhůří. Jsou známé nejen svou bohatou a zajímavou historií, staletou lázeňskou tradicí, ale i řadou cenných kulturních památek. Zcela právem k nim náleží také velkolosinská ruční papírna, jež byla na zdejším panství moravského rodu pánů ze Žerotína založena na sklonku 16. století. Papírenskou manufakturu dal vybudovat v místech bývalého obilního mlýna Jan mladší ze Žerotína. Podle svědectví pramenů zahájila papírna výrobu jako jeden z podniků rozvíjejícího se vrchnostenského hospodářství někdy v rozmezí let 1591 – 1596.